» Tinnutus-Genel bir hastalık
  » Tinnitus gerçekten nedir?
  » Tinnitus neden birçok insanı şu anda etkiliyor.
  » Kulakta bir problem yok fakat anlamada var
  » Tinnutus terapisi
  » Wave Tinnitus teknolojisi ile Tinnutus terapisi
  » Wave teknolojisi nasıl çalışır?
  » Bireysel ihtiyaçlarınız için farklı WAVE sistemleri

Tinnutus-Genel bir hastalık         
Tinnitus çok yaygın olan bir hastalıktır. Sayıları dikkat çekecek seviyede yüksektir. Neredeyse toplam nüfusun %40’ı Tinnitus’tan yakınmaktadır. Bu oran diyabetli biri ile karşılaştırılabilir. Toplumda her dört kişiden biri Tinnitus’la bir şekilde karşılaşmıştır.

Tinnitus gerçekten nedir?
Genel olarak, medikal sektördeki Tinnitus kelimesi bir veya iki kulaktan anlaşılan çınlamadır. Çınlama sürekli olabilir veya ara sıra tekrar edebilir ve gürültü, düdük sesi, vızıldama, çınlama, çarpma sesi gibi çok farklı şekillerde tanımlanır. Tinnitus’ta ses kişiye bağlı olarak ta önemli bir şekilde değişebilir.

Tinnitus neden birçok insanı şu anda etkiliyor.                                 

Tinnitus ve sonuçları genelde günlük stresi haber veren uyarılardır. Hız, ses ve baskı aslında her biri vücuda ve beyine bir çeşit işaret yerleştirir.. Kalbin çalışma sistemi ve genel sağlık ile ilgili işaretler herkes tarafından tanınır.Hatta işitme sistemimiz bile etkilenebilir. Tinnitus veya hyperacusis (gürültüye tamamiyle hassas olmak) gibi karışık ve dikkatli gerektiren rahatsızlıkların analizi bireye özel tedavi fikrinin geliştirilmesini sağlar.

Kulakta bir problem yok fakat anlamada var

Uzunca bir dönem gürültülü bir ortamda yaşamak ve çalışmak zorunda olan herhangi bir kimse fonemlere alışır: Artik gürültünün kendisini değil, sadece değişiklikleri kavrar ve hissedersiniz. Bu bir ailenin geceleyin çocuğunun ağladığını işitmesi fakat ailenin çarpılan kapılarla uyanmamasıdır. Kulaklarımız her zaman her şeyi işitir fakat beyinlerimiz önemsiz şeyleri filtre eder. Bu her zaman bizim bilinçaltımızda çalışır. Bir kez gereğinden fazla olduğu zaman bunu en zayıf noktalarımızda işitiriz. Birçok insan için bu onların işitme merkezidir. “Fazla yük” burada normalde işitmemeniz gereken sesleri işitmenizi ifade eder

Tinnutus terapisi

Aşırı yükün anlamı normalde işitme merkezinin istemediği sesleri işitmesidir. İşitmenin iyileşmesi sağlanmak zorundadır ve şayet uygun eğtim verilirse bu sağlanabilir. Nörofizyolojik yaklaşımı ile Hazell/Jastreboff terapisi daha iyi bir yaşam kalitesini sağlamak için konvansiyonel methodlardan daha başarılı bir yoldur.

Wave Tinnitus teknolojisi ile Tinnutus terapisi

Terapi yaşadığınız koşullarla başlar. İhtiyaçlarınız daha fazla mennuniyet, daha az stres, daha fazla mennuniyettir. Fakat bundan ötesi Tinnitus foneminin aşamalı olarak kaybolmasıdır. Bilinçaltınıza iyileşmeye fırsat vermek için Tinnutus’u unutmak zorundasınız. Dijital tinnitus teknlojileri bu süreçteki ana desteğinizdir.


Wave teknolojisi nasıl çalışır?

Wave dijital Tinnitus sistemleri Tinnitus’taki karışım yapan seslerin seviyesini düşüren sağlıklı sesleri üretir. Akupunktur ile olduğu gibi, tekrarlanan uyarılara bir uyarıcı sayaç tarafından cevaplar verilir ve sonuç olarak Tinnitus’un etkisi bastırılır. Tinnitus ortadan kaybolmaz fakat birey bunu önemsememeyi öğrenir.

Bireysel ihtiyaçlarınız için farklı WAVE sistemleri

Tedavi ve hastalıklara müdahalede kavram olarak izlenen, kişiye özel sistemde, sizde bireysel işitme cihazı uzmanınızın size tavsiyede bulunmuş olduğu ve tamamen kişiye özel olarak düzenlenmiş Hansaton WAVE sisteminin doğruluğunu takdir edeceksiniz. Hansaton WAVE Tinnitus teknolojisi kulak içinde veya kulak arkasında kullanılabilir ve işitme kaybını telafi etmek için dijital işitme (ACTIVO WAVE) sistemleri ile beraber de kullanılabilir